• Ново
Старбакс Темно Печено Мелено Кафе-Органско француско Печење- bбика — торба

Старбакс Темно Печено Мелено Кафе-Органско француско Печење- bбика — торба

Buyers rating:
DEN 131.68

Износ

Пригушен со масло, гравот што паѓа станува морничаво тивок. Господар печење часовници, знаејќи дека ако ги турка секунда предолго, тие ќе пукнат во пламен. Белиот чад виси надолу додека блескавиот грав ја претвора абоносот. Ова Е органско француско Печење и не можете да го печете потемно. Едноставно, светло тело со ниска киселост и неизмерно популарно од 1971 година, нашето најтемно печење е обожавано поради неговата интензивна пушење. Посветени на 100% Етички Извори во партнерство Со Конзервација Интернационал. Органското француско Печење е зачадено и еднина го користи чистиот, експлозивен вкус на нашето најтемно печење. Иако изгледот на пакувањето е променет, сепак ова е истото Кафе Старбакс Со одличен вкус што го знаете и го сакате. Уживајте Во Старбакс дома. Кафето што го сакате без да ја напуштите куќата. За најдобар вкус, користете ладна, филтрирана вода и чувајте мелено кафе на ладно и темно место. Секое пакување вклучува вреќа од 10 унци мелено кафе Старбакс.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф

Кафе, МокаЈава, Темно печење, Декаф, земја, торба 12 мл големо тело со ноти на зачин за печење и горчливо чо

DEN 191.68