• Ново
Кафе Алтура, Оз

Кафе Алтура, Оз

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

КАФЕ АЛТУРА, ТЕМНО ПЕЧЕНО МЕЛЕНО БЕЗКОФЕИНСКО ОРГАНСКО Е ОРИГИНАЛНОТО ОРГАНСКО КАФЕ. ОРГАНСКО, А ИСТО ТАКА И КОШЕР, ОВА КАФЕ Е 100% ОДГЛЕДУВАНАADEБИКА СЕНКА, НА НАДМОРСКА ВИСОЧИНА НАД 3000 СТАПКИ НА МАЛИ ОРГАНСКИ ФАРМИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ. ДРВОТО КАФЕ РАСТЕ СПОРЕД СВОЈОТ ПРИРОДЕН ЦИКЛУС, БЕЗ УПОТРЕБА НА ШТЕТНИ ХЕМИСКИ ЃУБРИВА И ПЕСТИЦИДИ. САМООДРЖЛИВОТО ЗЕМЈОДЕЛСТВО ПРОИЗВЕДУВА МАЗНО И АРОМАТИЧНО КАФЕ БЕЗ ТРАГА ОД ГОРЧИНА, А СПЕЦИЈАЛНАТА БЕРБА ИЗБИРА ЗРЕЛИ ЦРЕШИ ИЗМИЕНИ ВО ДОЖДОВНИЦА, СУШЕНИ НА СОНЦЕ, РАЧНО СОРТИРАНИ, А ПОТОА ПЕЧЕНИ НА ВОЗДУХ ЗА БОГАТ, МАЗЕН ВКУС. СЕКОЈ КАНИСТЕР СОДРЖИ 12 МЛ. ИЛИ 339 Г. ВКУСНО ОРГАНСКО КАФЕ. ОТКАКО ЌЕ ГО ПРОБАТЕ ОВА КАФЕ, НИКОГАШ НЕМА ДА САКАТЕ ДА СЕ ВРАТИТЕ НА РЕДОВНО. Кафе Алтура, 12 Мл.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф

Кафе, МокаЈава, Темно печење, Декаф, земја, торба 12 мл големо тело со ноти на зачин за печење и горчливо чо

DEN 191.68