• Ново
Францускиот Пазар Св. Чарлс Мешавина Темно Печено Мелено Кафе, оз

Францускиот Пазар Св. Чарлс Мешавина Темно Печено Мелено Кафе, оз

Buyers rating:
DEN 87.68

Износ

На место со Кулинарското наследство На Њу Орлеанс, многу зборува дека Кафето на францускиот Пазар се служи во најдобрите ресторани во градот веќе 125 години! За да направиме кафе доволно добро за да ја придружуваме кујната на некои од најголемите готвачи во светот, ги избираме само најдобрите зрна Arбика, ги бавно печеме во мали серии и специјално ги мелеме за да ослободиме смел вкус на кафеисто како и мешавината што сега ја држите во рака. Затоа, сварете шолја, испијте голтка и уживајте во длабокиот, богат вкус на она што веруваме дека е суштинското кафе Во Њу Орлеанс! Пред почетокот на 20 век, Вилијам Б.Рајли управувал со трговија на големо со намирници Во Монро, Луизијана. Со својата експертиза за печење и силната побарувачка за неговите кафиња, Г-Дин Рајли се пресели во Њу Орлеанс во 1902 година за да основа компанија за печење, мелење, пакување и дистрибуција на конзервирано кафе. Компанијата рајли Храна повторно го прошири својот дострел во 2009 година со стекнување На Американска Компанија За Кафе, која вклучуваше Кафе на францускиот Пазар, локален њу Орлеанс и регионален фаворит. 125-годишната Историја На Кафето На францускиот Пазар вклучува обезбедување мешавини на некои од најдобрите ресторани во Њу Орлеанс. Оние кои знаат Њу Орлеанс, знаат Француски Пазар Кафе. Францускиот Пазар Св. Чарлс Мешавина Темно Печено Мелено Кафе, 12 Мл Оригинална Мешавина На Свети Чарлс : оваа оригинална богата и рафинирана мешавина има смел вкус со навестувања на темно чоколадо и ореви, завршувајќи со мазна завршница без Глутен и Сертифициран Кошер. Темно Печено Мелено Кафе : суштинско темно печено кафе Од Њу Орлеанс со оригинален вкус што никогаш не излегува од мода За најдобар вкус, варете Кафе На францускиот Пазар користејќи филтер или метод за капење. Кафе во њу Орлеанс : Нашите мешавини Се смели, богати и рачно изработени од мајстори за печење во мали серии, внимателно набавени од најквалитетните Зрна Arбика за вкус душевен како градот што го нарекуваме дом . Од 1890 година : Наследството е она што ги инспирираше нашите уникатни производи Во Кои Америка ужива нашите рачно изработени сорти на кафе вклучуваат цели зрна, мелено кафе, Чаши Со Една порција, кафиња со вкус, ладна пијалак и многу повеќе . Подобро Утре : ние помагаме да обезбедиме социјални, економски и еколошки подобрувања за земјоделците и заедниците со кои работиме благодарение на нашата програма за Расад За Одржливи Купови.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафе Алтура, Оз
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Алтура, Оз

КАФЕ АЛТУРА, ТЕМНО ПЕЧЕНО МЕЛЕНО БЕЗКОФЕИНСКО ОРГАНСКО Е ОРИГИНАЛНОТО ОРГАНСКО КАФЕ ОРГАНСКО, А ИСТО ТА

DEN 0.33
Кафе Крема Мелено Кафе
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Крема Мелено Кафе

Кафе Крема се смета за еден од водечките брендови за кафе на локалниот порторикански пазар Првично осно

DEN 117.76