• Ново
Кауаи Мелено Кафе, Криза Од Кокос Карамела, Средно Печење, Пакување оз

Кауаи Мелено Кафе, Криза Од Кокос Карамела, Средно Печење, Пакување оз

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Една голтка од Нашето Кауаи Кокос Карамел Крцка Мелено Кафе и веднаш сте пренесени во рајот! Кокос карамел криза кафето е 100% премиум мелено кафе coffeeбика, со мазен, вкусен вкус и неверојатна арома. Меленото кафе од кокос карамела е нашето најпопуларно кафе со вкус! Комбинацијата на слатка, оревна карамела, тропски кокос и нашите средно печени зрна го прави ова прекрасно кафе совршена шолја за секоја пригода. Секоја година, само многу избран дел од нашата жетва е издвоен, и токму од овие врвни зрна нашите Печени Мајстори го доловуваат лесниот карактер и суптилните нијанси што го разликуваат нашето кауаи мелено кафе. Од одгледување на кафето до печење и пакување, ние користиме одржливи, еколошки здрави практики во текот на секој чекор од процесот. Компанијата За Кафе кауаи е најголемиот одгледувач на кафе на хаваи, а најголемиот одгледувач на кафе Во САД имаме само околу 4 милиони дрвја за кафе одгледувани на 3.100 хектари-вистински хавајски имот за кафе! Некои го нарекуваат Кауаи рај. Ние едноставно го нарекуваме дома. Кауаи Кафе Кокос Карамел Криза Средно Печено Мелено Кафе, 10 Мл Пакет 100% groundбика мелено кафе . 10 мл пакет . Средно печење, криза од кокос карамела . 10% хавајски собрани кафе . 2 Лажици кафе Кауаи за секои 6 унци свежа вода . Затворете безбедно и чувајте на ладно и суво место.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф

Кафе, МокаЈава, Темно печење, Декаф, земја, торба 12 мл големо тело со ноти на зачин за печење и горчливо чо

DEN 191.68
Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо

Од планините Ларес, каде што дарежливата земја ни ги дава своите најдобри плодови, пристигнува Кафе Леа�

DEN 0.33