• Ново
Хавајски лешник на Дон Франциско, ароматизиран, средно печено, мелено кафе, Оз

Хавајски лешник на Дон Франциско, ароматизиран, средно печено, мелено кафе, Оз

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Нашиот процес прави разлика. Како што нашето семејство научил на нашиот имот за кафе во Куба пред скоро 150 години, грижата е најважниот чекор во култивирање на квалитетно кафе. Таа едноставна идеја е она што го прави кафето и кафето на Дон Франциско и кафеа различно од овој ден. Вклучени сме на секој чекор од процесот- од набавка на високо квалитетни кафиња до лични примероци секое утро до нашата посветеност да ја зајакнеме одржливоста. Ова е внимателно внимание на деталите што ни овозможува да се осигураме дека добивате најдобро квалитетно кафе во вашата чаша. Богата арома на лешник и навестување на вкус на кокос кои потсетуваат на островите, оваа мешавина на врвни кафиња на Арабица ви носи волшебна чаша. Не содржи хавајски возрасни кафиња. Природно и вештачки зачинет. 100% кафе Арабика. Нашата иницијатива за директно влијание влијае на секоја одлука за одличност што ја донесуваме за да можеме да ги зачуваме природните ресурси и нашето опкружување за идните генерации на нашето семејство и твоето. Четири генерации силни : експертиза на нашето семејство се протега повеќе од 140 години и е со седиште надвор од Лос Анџелес во градот Вернон . Мешан, печен и спакуван во САД.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф

Кафе, МокаЈава, Темно печење, Декаф, земја, торба 12 мл големо тело со ноти на зачин за печење и горчливо чо

DEN 191.68
Напон кафе здраво, сосед
  • Ново
Оценка на клиентот:

Напон кафе здраво, сосед

„Здраво, сосед“ е како згрутчување за стомакот Ова е нашето кафе со премиум Хаус Има тело и сладост да и

DEN 1.33