• Ново
Ноблитри Дромедеир Cuvée, средно светло печено, мелено кафе, торба од Оз

Ноблитри Дромедеир Cuvée, средно светло печено, мелено кафе, торба од Оз

Buyers rating:
DEN 215.68

Износ

Направено од 100% грав Арабика, Нобетри Гурманско кафе се одгледува на нашите фарми овластени од дождовни шуми во Бразил. Со нашиот квалитет и одржливост на фокусот, нашите рачно избирани грав го освоија Купот на извонредност (BSCA) повеќе од 8 години. Ние страсно печевме во мали серии во нашиот историски петел во Бруклин, создавајќи мазен, вкусен вкус и неверојатна арома. Овој специјалитет, третиот бран кафе е идеален грав за подготовка на гурманско капе кафе, капучино, еспресо .. и за домашната бариста која сака француски печат, Chemex истурете го, Hario V6 или Aeropress Cafe методи. Dromedaire Cuveee е гурмански, мелено кафе со светло до средно печено во нашата торба за кафе од 12 мл со вентил за гаснење за да се одржи квалитетот и свежината. Белешките за вкус вклучуваат чоколади, лешници и белешки од круша • 12 мл. Торба со цел грав (или земја) • Светло до средно печено со чоколадо, вкус на лешник, благородник Дромедеир, средно светло печено, мелено гурманско кафе, 12 мл торба 12 мл. торба со земја кафе. 100% грав Арабика. Од нашите вертикално интегрирани фарми во Бразил. Сертифициран алијанса за дождовни шуми. Ноблитри Фарми “е победник во Купот на извонредност во 2018 година од БСКА. Рачно спакувано за квалитет. Мала серија печена. Печено средно светло.

Карактеристики

Производи во категоријата