• Ново
Кафето на Лери - мешавина на куќата на Лери, средно печење, 12oz

Кафето на Лери - мешавина на куќата на Лери, средно печење, 12oz

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Кафето на Лери комбинира извонредност на кафето со верба дека бизнисот може да биде сила за добро. Со седиште во соседството на Рали, Пет Поени, Лери зафаќа кластер од три згради со печење во центарот, вклучително и соларни подови загреани со вода, тоалети управувани од дождовница и масивна пасивна соларна чиста приказна. Целото кафе на Лери е органско, фер трговија и сенка. Лери е овластена Б-корпорација, моделирајќи ја улогата на бизнисот како извор на добро во светот. Компанијата е исто така основачка членка на Кооперативните кафиња, група независни печење кафе кои увезуваат кафе директно од земјоделците со цел да дефинираат повисок стандард на партнерство и праведност. Профил на дегустација : млеко чоколадо, папочно портокалово и кашу. Слатка и избалансирана. Локално печено, свежо кафе.

Карактеристики

Производи во категоријата