• Ново
Бурпи Органски Провајдер Градина Грав Зеленчук Семе, 1-Пакет

Бурпи Органски Провајдер Градина Грав Зеленчук Семе, 1-Пакет

Buyers rating:
DEN 351.84

Износ

Овој Бурпи Грав, Провајдер Пакет Со Семе од Зеленчук прави убав додаток во вашата зеленчукова градина. Сее во просечна почва и на полно сонце откако ќе помине опасноста од мраз. Посејте го ова Семе Од Бурпи околу 3 "освен во редови 18-30" и покријте го со 2 " фина почва. Лесно зацврстете ја почвата и одржувајте влажна додека садници не се појават за 7-14 дена. Тенки за да стојат околу 6 " раздвоени кога садници се високи 1-2". Овие висококвалитетни гравчиња од грмушки растат 5-8" долги и се произведуваат во изобилство на 18" високи растенија. Со нетрпение очекуваме рана жетва; оваа сорта која брзо созрева започнува да произведува за околу 55 дена. Давателот е разноврсна фабрика за грав од грмушка која ќе расте под неповолни временски услови дури и во контејнери. Добро се комбинира со други градинарски зеленчуци како што се моркови и грашок како вкусен прилог за дополнување на следниот оброк. Ова сертифицирано органско семе е отпорно на многу болести на грав како мозаик и прашкаста мувла. Висококвалитетен, кружен, прав грав долг 5-8" се произведува во изобилство на 18" високи растенија. "Провајдер" е сорта на грмушки добро прилагодена за помали градинарски простори. Сигурно, добро прилагодено растение од зеленчук што лесно се одгледува и бере. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Круг, директно грмушка предвремени грав се лесни за одгледување и берење. Сее семе од градинарски грав на отворено на крајот на краиштата опасност од мраз. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Подготвен за жетва за 50-60 дена. Годишен зеленчук за сите растечки зони од 1-11.

Карактеристики

Производи во категоријата