• Ново
Бурпи Органски Француски Појадок Ротквица Семе Од Зеленчук, 1-Пакет, Целосно Сонце, Годишно

Бурпи Органски Француски Појадок Ротквица Семе Од Зеленчук, 1-Пакет, Целосно Сонце, Годишно

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Француски увоз на наследство, оваа ротквица е вкусна убавина со црвено-црвена кожа која преминува во бела боја во основата и привлечен, благ вкус. Растејќи 1 метри широки, долгнавести корени имаат цврсто, крцкаво, бело месо кое е луто кога е младо. Спарки додаток на салати и коњи. Брзо и лесно за одгледување, ротквиците претпочитаат ладно време и сончева локација. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Француски тип наследство ротквица. Сертифицирано органско семе од зеленчук. Сее семе од ротквица на отворено по опасност од мраз во рана пролет, повторно кон крајот на летото за есенска култура. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Подготвен за жетва за 23 дена. Годишен за сите растечки зони од 1-11.

Карактеристики

Производи во категоријата