• Ново
Бурпи Зеланд Хибридни Мешани Бои Утринска Слава Цвет Семе, 1-Пакет

Бурпи Зеланд Хибридни Мешани Бои Утринска Слава Цвет Семе, 1-Пакет

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Уживајте во уникатна и шарена мешавина од единечни и двобојни цвеќиња на екстра-рано цветни лози. Утринските слави сакаат да се искачуваат на огради, решетки и светилки. Утринска слава семето има тврд семенски капут : за да помогне во germење, ник или исечете го семенскиот капут со турпија за нокти и натопете го семето преку ноќ. Не се препорачува за контејнери. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Возбудлива мешавина од сите бои на утринската слава, вклучувајќи и некои многу необични двобојни. Сее утринска слава семиња на отворено 2 недели по опасност од мраз. Цвета кон крајот на летото до fall. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Годишен за сите растечки зони од 1-11.

Карактеристики

Производи во категоријата