• Ново
Фери-Морс 20мг Пипер, Лута Кубанела Растителни Семиња Пакет-Семе Градинарство, Целосна Сончева Светлина

Фери-Морс 20мг Пипер, Лута Кубанела Растителни Семиња Пакет-Семе Градинарство, Целосна Сончева Светлина

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Основана во 1856 година, сите ферибот-Морс семиња се Не-Гмо. Ние се гордееме со нашата свежина на семето.. Фери-Морс беше пионер во практиката на продажба на само свежо цвеќе, семки од билки и зеленчук, спакувани за тековната сезона. Свежо семе значи подобри стапки на germење. Секогаш проверувајте за свежина барајќи го датумот на задниот дел од пакетот. Одгледувајте свој вкусен зеленчук со Овие Семиња Од Зеленчук Од Кубанела Пиперка. Тие можат да бидат засадени во градина или стаклена градина или исто така да се одгледуваат во контејнер. Овие семиња од Ферибот-Морс доаѓаат во пакет со шарена илустрација на предната страна и упатства за садење на задната страна. Потребни се 70-75 дена за да се соберат. Достапни се и други семиња од овошје и зеленчук (секое се продава посебно). Пополнете Тежина-200мг. Бибер Од семе од зеленчук, Кубанела : слатка пиперка од типот пржење. Растенијата носат 2" на 6 " издолжено, восочно, жолтеникаво-зелено овошје кое се менува во портокалово-црвено. Ѕидовите не се особено дебели. Погоден за брзо готвење. 70-75 дена за жетва. Засадете ги овие семиња од пиперка во градина, стаклена градина или контејнер.

Карактеристики

Производи во категоријата