• Ново
Бурпи Органски Почетокот На Летото Крукнек Лето Сквош Семе Од Зеленчук, 1-Пакет

Бурпи Органски Почетокот На Летото Крукнек Лето Сквош Семе Од Зеленчук, 1-Пакет

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Светло-жолто Овошје Од Почетокот на Летото Крукнек се украсени со фина, месна текстура и сочен вкус. Жетва во 6 " долго за најдобар вкус. Чувајте го летниот сквош во пластични кеси во фрижидер до една недела, или замрзнете за да зачувате и уживате подоцна. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Наследство летен сквош со мали измамници. Сертифицирано органско семе. Сее семе од зеленчук на отворено по просечен последен датум на мраз. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Подготвен за жетва за 53 дена. Годишен за сите растечки зони од 1-11.

Карактеристики

Производи во категоријата