• Ново
Еден Браќа Семиња Од Грав-Сино Езеро Не-Гмо Семиња За Садење, Килограми

Еден Браќа Семиња Од Грав-Сино Езеро Не-Гмо Семиња За Садење, Килограми

Buyers rating:
DEN 1060.96

Износ

Воведете свеж излив на вкус во вашиот двор и градина со семките од грав Од Браќата Еден. Оваа вкусна сорта дизајнирана за садење на отворено во целосен двор или градина е лесна за одржување. Браќата еден нуди еден од најголемите асортимани на семки од билки, семе од зеленчук, цветна сијалица и цветни семиња достапни во Соединетите држави, вклучувајќи стотици уникатни и тешко достапни сорти. Браќата еден е поддржувач на Залогот За Безбедно Семе, што значи дека семето што го купувате од нас е свежо, 100% чисто, високо germење и НЕ-гмо. Секогаш. 100% Чисти, Не-Гмо Семиња-Нема полнила, само вистинската зделка! Оваа разновидност на Грав треба да се сади 1" длабоко и 4-6" одделно за време на топла сезона со очекувана зрелост за 60 дена. Лесно За Одгледување - овие семиња од Грав произведуваат здраво растение и ќе пораснат до 16" високи. Совршен За Зони 3-9 - оваа сорта е годишна и погодна за зони НА цврстина НА УСДА 3-9. Оваа сорта со висок принос и ниско одржување претпочита целосно сонце, просечна вода и треба да се одгледува на отворено или во градина со контејнери. Дајте Подарок За Вкус-Семките Од Зеленчук се вкусен, еколошки подарок што може да обезбеди трајна убавина надвор од вашиот дом во годините што доаѓаат! Совршен за Родендени, Денови На Мајки и Татковци, свадби, тушеви за бебиња и невести и многу повеќе, без разлика каде живеете. Висока Germење-Еден брат семињата се свежи, 100% чисти, високаinationење и не-гмо. Секогаш. Нашите стапки на germење далеку ги надминуваат индустриските стандарди кога се садат според упатствата.

Карактеристики

Производи во категоријата