• Ново
Бурпи Монарх Светилиште Градина Стартер Градина Цвет Семе Колекција, 1-Пакет

Бурпи Монарх Светилиште Градина Стартер Градина Цвет Семе Колекција, 1-Пакет

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Вашата мисија да ги спасите пеперутките монарх започнува со нашата Колекција На Градината На Светилиштето Монарх. Монархот е единствената пеперутка позната по тоа што прави двонасочна миграција како птиците. Бидејќи популацијата на пеперутки монарх продолжува да опаѓа, градините со пеперутки станаа неопходни. Овој асортиман вклучува различни цути, вклучително и млечна трева, повеќегодишна од која зависат монарсите за опстанок. Секој вид цветно семе е спакуван одделно со лесни упатства за сеење и одгледување. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Вклучува 4 цветни сорти : Пеперутка Плевел, Циннија, Фацелија, Космос. Привлечете пеперутки монарх во вашиот двор. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Плевелот од пеперутка е повеќегодишен во зоните 3-10. Зиннија, Фацелија и Космос се годишни за сите растечки зони од 1-11.

Карактеристики

Производи во категоријата