• Ново
Бурпи Џиновско Бело Семе Од Цвет Од Месечина, 1-Пакување

Бурпи Џиновско Бело Семе Од Цвет Од Месечина, 1-Пакување

Buyers rating:
DEN 399.84

Износ

Енергичните лози На Џиновскиот Бел месечев цвет се искачуваат високо, отворајќи се со миризливи цвеќиња од вечерта до следното пладне. За дополнителен интерес, измешајте ги во цветна постела со утрински цветови како што се утрински слави. Миленик на опрашувачите, винарските растенија растат дури 15'. Расте како годишен, но е повеќегодишен во благи области, растенијата лесно растат, особено на полно сонце. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Наследство. Мирисна 6 " цвеќиња отворени во вечерните часови. Сее семе од месечина на отворено по опасност од мраз. Цвета кон крајот на летото до fall. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Годишно во повеќето растечки зони.

Карактеристики

Производи во категоријата