• Ново
Фери-Морс 900МГ Швајцарска Блитва Рубин Црвен Зеленчук Растителни Семиња Полно Сонце

Фери-Морс 900МГ Швајцарска Блитва Рубин Црвен Зеленчук Растителни Семиња Полно Сонце

Buyers rating:
DEN 239.84

Износ

Растенијата даваат нежни рубини стебленца слични на караница. Рубин боја цвеќиња во вените на темно зелените лисја. Користете свежо или замрзнато. Сее во надворешен ред штом земјата може да се работи. Ставете едно семе на секои 4 инчи и цврсто покријте со земја. Претпочита целосно сонце. Тенки до 6 инчи оддалечени кога растенијата се високи 3 инчи. Користете чистење како свеж зеленчук. Чувајте ги растенијата силно прекриени и влажни. Светлосни Потреби : Целосно Сонце. Животен Циклус На Растенијата : Годишно. Длабочина на семето : 1/2 во. Растојание на семето : 4 инчи. Денови За Germење : 7-10. Денови До Зрелост : 55-60. Цврстина Зони : 2-11.

Карактеристики

Производи во категоријата