• Ново
Нгк Калеми За Палење за 178-33410-77Е 33410-77Е 33410-77Е 921 - Е Е525А Е ГН ИЦ ИЦ УФ-УФ-УФ УФ237Т

Нгк Калеми За Палење за 178-33410-77Е 33410-77Е 33410-77Е 921 - Е Е525А Е ГН ИЦ ИЦ УФ-УФ-УФ УФ237Т

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Овој комплет За Серпентина за Палење од 10 парчиња НГК 48990 го заменува бек/Арнли 178-8258, Џенерал Моторс 88921380, Џенерал Моторс 91177574, Џенерал Моторс 91175339, Алтром Група 1415073, БВД Е727, БВД Е1047, Делфи ГН10350, Делфи Гн10390 ,chлин иц627 ,chлин Иц138, интермотор Уф237, Интермотор Уф547, Т Серија Уф237т, Стандардни Моторни Производи Уф-237, Стандардни Моторни Производи Уф-547, Вокер Производи 921-2046, СУЗУКИ 33410-77е21, Сузуки 33410-77Е20, СУЗУКИ 33410-77e22, ACDELCO e525a, oem делови и е совршен За Замена Или Надградба На Перформансите. 10 компјутер НГК 48990 Серпентина За Палење (U5092). ОБЕЗБЕДЕТЕ БРЗО СТАРТУВАЊЕ : Калемите за Палење ngk обезбедуваат брзо палење, конзистентни перформанси на моторот и оптимизирана ефикасност на горивото. Калемите СЕ ое-инженерирани за рационализирана патека до свеќичката и намалени шорцеви и ја елиминираат потребата од жици за свеќички. Висококвалитетната жичана обвивка обезбедува еластична, долготрајна функционалност и минимална флуктуација на струјата. Дизајните на серпентина НА НГК се развиени и докажани тешки во нивната акредитирана лабораторија ЗА тестирање ИСО 17025 во екстремни услови. ДОБИЈТЕ ЕФЕКТИВНО СОГОРУВАЊЕ : Калемот за Палење НГК обезбедува оптимално согорување и конзистентно, високо-енергетско палење. Овие Калеми За Палење, познати и како намотки на моторот или калеми на свеќички, даваат најголема издржливост и оперативни перформанси. Дизајниран за строго поставување и поврзување, инсталирајте Калеми за Палење НГК со ое-доверба. Покривајќи 95 проценти од сите возила што работат во САД, НГК ја подобри ефикасноста на серпентина за максимален достапен напон под сите услови. ПОТПРЕТЕ се НА КВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ ЗА ПАЛЕЊЕ : од нивниот почеток во 1936 година до денес, производната линија НА НГК е доказ за нивната посветеност на иновациите, перформансите и квалитетот. СО цел да се достават висококвалитетни свеќички и сензори за кислород до автомобилската заедница, НГК соработуваше со производителите на автомобили за да инженерира автомобилски делови што одговараат и на возилата на денешницата и на иднината. ДОВЕРБА ВО НГК НТК : Истражете ги компонентите изградени од светскиот лидер во дизајнот на свеќички и сензори за кислород. Нивното внимание на извонредноста во перформансите е она што ги разликува од конкуренцијата и им овозможи да бидат број еден снабдувач на свеќички и сензори за кислород. Одговара Изберете : 1999-2000,2002-2003 ШЕВРОЛЕТ ТРАКЕР 4 Цил 2 Л 2002-2004 СУЗУКИ XL7 6 Цил 2.7 Л 2001,2004 ШЕВРОЛЕТ ТРАКЕР 6 Цил 2.5 Л 1999-2005 СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 6 Цил 2.5 Л 2002-2003 сузуки аерио 4 цил 2 л 2004-2007 СУЗУКИ аерио 4 Цил 2.3 Л 1999-2003 СУЗУКИ ВИТАРА 4 Цил 2 Л 1998 СУЗУКИ ПОМОШНИК 4 ЦИЛ 1.8 Л 2004 СУЗУКИ ВИТАРА 6 ЦИЛ 2.5 Л 1999-2002 СУЗУКИ ПОЧИТ 4 ЦИЛ 1,8 литри и повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата