• Ново
3 4CT TDW Diamond 14K жолто злато цвет прстен за ангажман

3 4CT TDW Diamond 14K жолто злато цвет прстен за ангажман

Buyers rating:
DEN 9599.84

Износ

Изразувајте ја својата loveубов на најсјајниот начин со овој цвет пукан прстен за ангажман на дијаманти. Изработен во 14к жолто злато, овој прстен има кластер на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар, во цвет како формација. Хало рамка со помали дијаманти го опкружува центарот на кластерот. Акцентот на тркалезни дијаманти го украсува подигнатиот сплит на рингот, додавајќи повеќе искра. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 3/4 КТ. Т.В. и заврши со задебелен сјај, овој дијамантски прстен се издвојува со својот дизајн за око и трепер. Совршен знак на loveубовта, за вашата невеста да биде, таа гордо би го разголила овој прстен. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да се разликуваат во опсегот на толеранција природниот дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Исечете : круг. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ. Карат : 3/4 ct. Т.В.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кимба Среден декоративен фенер
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кимба Среден декоративен фенер

Исклучително конструиран од 100% керамика, Кимба Фенер прави прекрасен додаток на кој било декор Понуден�

DEN 991.84
Alliance Skid Stear 12-16. Е гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Alliance Skid Stear 12-16. Е гума

Управувачот на Skid Alliance 906 е совршен за индустриски апликации за лизгање на лизгање Радиусот на рамен шар

DEN 3.33
Столици за дневна соба ПУ кожен акцент стол, аукфа единечен тросед модерно суета стол со потпирач за внатрешни работи за домашна
  • Ново
Оценка на клиентот:

Столици за дневна соба ПУ кожен акцент стол, аукфа единечен тросед модерно суета стол со потпирач за внатрешни работи за домашна

Добијте модерен изглед кој додава удобност и стил во вашиот дом со сетот на софата во Кент, европски сти�

DEN 2175.84