• Ново
Contitech Multi-Rib Serpentine Belt Drive Belt

Contitech Multi-Rib Serpentine Belt Drive Belt

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Tcontitech Мулти ребра (серпентина) појас Tcontitech Serpentine Belts доаѓаат во широк спектар на големини и се дизајнирани да бидат отпорни на нафта и стабилна температура од -22 F до 176 F (-30 C до 80 C). Tcontitech Serpentine Belts испорачуваат 98% ефикасност на електрична енергија. Додека дизајнот на понизок профил лесно се справува со повисоки вртежи на моторот, намалувајќи го бучавата и обезбедува поладно температури на трчање. Карактеристики за градежни перформанси на бутот вклучуваат гума на полихлоропрена и членови на затегнување на полиестерски влакна и дизајн на ребрести појаси. ЗАБЕЛЕШКА ЗАБЕЛЕШКА : Производителот препорачува проверка и/или замена на лежишта во мирување и затегнувач при замена на појасите на серпентини tfeatures и придобивки : t t еквивалентни. t t tdirect одговара за лесна инсталација. t t tresistant против абење, масло и топлина. t t ttemperature -стабилна од -22f до 176f (30 C до 80 C). t t tdelivers над 98% ефикасност на електрична енергија. t t Изградба на перформанси на бутот. t t tpolychloprene гума на капакот и телото. T T Tpolyester Fiber затегнување членови на влакна и дизајн на ребрести појаси. Contitech Мулти-лента за појас на појас на серпентини.

Карактеристики

Производи во категоријата

Оригинален заптивка на вентилот EGR
  • Ново
Оценка на клиентот:

Оригинален заптивка на вентилот EGR

Оригинален заптивка на вентилот EGR Вентилак Оригиналниот заптивка на вентилот EGR е компонента за замена

DEN 3008.00
1R реле за светло на опашката
  • Ново
Оценка на клиентот:

1R реле за светло на опашката

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

DEN 887.68
4B канистер за пареа
  • Ново
Оценка на клиентот:

4B канистер за пареа

WVE Vapor Canister изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произведува�

DEN 0.67