• Ново
Затегнувач на додатоци за затегнувач на ременот компатибилен со 2007- Mini Cooper 2011- Countryman 4Cyl 3Cyl 1.6L 2.0L 1.5L

Затегнувач на додатоци за затегнувач на ременот компатибилен со 2007- Mini Cooper 2011- Countryman 4Cyl 3Cyl 1.6L 2.0L 1.5L

Buyers rating:
DEN 1081.76

Износ

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуално, меѓусебна размена на дел : 89644, 39127, 11287571015 NOTES : FLAT; Контра стрелките на часовникот; Дијаметар од 65мм; Ширина од 25 мм ширина OE Број : 11287571015 Warranty : 1-годишна неограничена миризба гаранција Произведена од компоненти со највисок квалитет, ова е вашата најдобра опција и ефтина замена за вашата обнова, поправка и потреби за одржување-ОЕ за замена на производи за вашиот оштетен или стари фабрички дел.compatible Со следниве возила : Mini2007-2008 Означување на моторот Купер Основен мотор : N12 B16 A, природно аспириран2008 Означување на моторот Купер Клубмен : N12 B16 A, природно аспириран2013 Купер Johnон Купер работи GP2007-2008 Купер С Турбоштано Works Clubman, S Clubman) 2009-2015 Купер (подмодел : Base, John Cooper Works, S) 2012-2015 Cooper (Sumbodel : Coupe, Coupe John Cooper Works, Coupe S, Roadster, Roadster John Cooper Works, Roadster S) 2013- 2016 година Купер Канџмен Johnон Купер работи ALL42011-2016 Купер Кантримен (подмодел : база, С, С АЛ4) 2013-2016 Купер Пасеман (подмодел : База, Johnон Купер работи All4, S, S All4) Го заменува бројот на ОЕ : 11287571015. : 89644, 39127, 11287571015.

Карактеристики

Производи во категоријата

Оригинален заптивка на вентилот EGR
  • Ново
Оценка на клиентот:

Оригинален заптивка на вентилот EGR

Оригинален заптивка на вентилот EGR Вентилак Оригиналниот заптивка на вентилот EGR е компонента за замена

DEN 3008.00
Contitech Multi-Rib Serpentine Belt Drive Belt
  • Ново
Оценка на клиентот:

Contitech Multi-Rib Serpentine Belt Drive Belt

Tcontitech Мулти ребра (серпентина) појас Tcontitech Serpentine Belts доаѓаат во широк спектар на големини и се дизајнира�

DEN 0.67