• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Деца парада“ платно уметност од Беверли Johnонстон

Трговска марка ликовна уметност „Деца парада“ платно уметност од Беверли Johnонстон

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Беверли Johnонстонјубјект : People Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира луѓето што одат кон десната страна на рамката. Беверли Johnонстон присуствуваше на Институтот за уметност во Канзас Сити и набргу потоа работеше како дизајнер на картички за картички „Халмарк“. Откако го напушти Халмарк, Беверли имаше свое хонорарно комерцијално уметничко студио 15 години правејќи илустрација на книги, логоа, рекламна уметност, книги за боење и книги за активности. Таа има објавено 18 книги за сликари за украсување и предава часови за сликање за украсување 10 години. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Луѓето кои одат кон десната страна на рамката.

Карактеристики

Производи во категоријата