• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Град И Небо Платнена Уметност Од Брајан Неш

Заштитен знак Ликовна Уметност Град И Небо Платнена Уметност Од Брајан Неш

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Брајан Нешсубјект : Транспортстил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има авиони над градски пејзаж. Истакнати Бои : Светло Сина, Зелена, Тен, Сина, Жолта, Црвена, Вино, Виолетова јас сум роден и израснат во Бостон, и ИМААТ МБА Од Дартмут. Бев Извршен Директор На Сметката Во рекламната агенција Лео Барнет во Чикаго, а потоа Бев Директор за Малопродажба И Рекламирање За Поло Ралф Лорен во ЊУЈОРК кога добив желба да пишувам кантри музика. Се преселив во Нешвил за да станам текстописец и имав снимено неколку десетици песни. Мислев дека пишувањето ќе биде за мене : не можев да замислам да сакам ништо повеќе. Иако отсекогаш ја сакав уметноста и поминав апсурдно време во музеи и галерии, никогаш не сум сликал. Меѓутоа, еден ден ја заменив гитарата со четка за боја и не можев да бидам посреќен. Мојата уметност сега се продава во галерии од висока класа низ целата земја, а моите слики се во многу истакнати јавни и приватни колекции. Ме привлекуваат слики кои имаат својствен наративен или графички елемент, што може да биде резултат на мојата позадина во рекламирањето. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. авиони над градски пејзаж.

Карактеристики

Производи во категоријата

Разновиден ботанички аранжман за аранжман на ботанички и цветни графички уметности сјај сива врамена уметничка печатена wallидна
  • Ново
Оценка на клиентот:

Разновиден ботанички аранжман за аранжман на ботанички и цветни графички уметности сјај сива врамена уметничка печатена wallидна

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

DEN 0.33
Студио Wynwood Printed Town & City Canvas Art Print
  • Ново
Оценка на клиентот:

Студио Wynwood Printed Town & City Canvas Art Print

Маја Вронка Вода на Виста Виста, е вешто направено современо уметничко дело од вистински уметници...

DEN 704.00
Ove Decors Pasadena 47- in. W внатре.
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ove Decors Pasadena 47- in. W внатре.

Ove Decors бесконечен 47 3 / 8 во комплет за туширање во Пасадена со безделен пивот за туширање, нуди вид на едно

DEN 4799.68
Домот Е Местото Каде Што Ги Чувате Четките За Шминка Смешни Женски Ѕидни Налепници За Ѕидови кора и Стап ѕидни уметнички мурали
  • Ново
Оценка на клиентот:

Домот Е Местото Каде Што Ги Чувате Четките За Шминка Смешни Женски Ѕидни Налепници За Ѕидови кора и Стап ѕидни уметнички мурали

Прикажете ја вашата страст со Овој Црн Винил Ѕид Цитати Налепници Инспиративни Цитати Налепници Кора И

DEN 0.67
Колба Гроздобер Букви Ел Џефе
  • Ново
Оценка на клиентот:

Колба Гроздобер Букви Ел Џефе

КВАЛИТЕТ : Нашите Кожени Завиткани Надворешни Авантуристички Колби се изградени доволно силни за на от�

DEN 1.00
&H Крајната Акции Резервоарот De-Icer
  • Ново
Оценка на клиентот:

&H Крајната Акции Резервоарот De-Icer

Клиентите На К немаа друг избор освен да ги купат овие скапи за да управуваат со одмрзнувачи, дури и кога

DEN 2.67
Skechersенски ветре Кали Клиз 2.
  • Ново
Оценка на клиентот:

Skechersенски ветре Кали Клиз 2.

Празнични бои и удобна удобност се комбинираат во Skechers Foamies® : Cali Breeze 2.0 чевли на пацифичкиот брег Овој и�

DEN 239.84