• Ново
Згрижувачки грант дами штит злато сонце од сонце

Згрижувачки грант дами штит злато сонце од сонце

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Овие ултра-модерни очила за сонце на Shield Shield се динамично дуо, комбинирајќи храмови со златен ланец и леќи со огледало на блиц. Светло и флексибилно со пердуви, можете да ги носите цел ден со потпори за удобност и уво. Уште повеќе, тие исто така блокираат штетни зраци со 100% заштита на леќи UVA-UVB. Носено повеќе од 90 години од Глобал икони и трендови, Фостер Грант е оригиналниот американски бренд за сонце. Фостер Грант верува во очила што е без напор мода напред и совршено вие, со вистински квалитет што можете да го видите и почувствувате. Секој пар згрижувачки очила за сонце, читатели, очила со сина светлина и повеќе се внимателно конструирани за да ви дадат најудобно вклопување, како и достапен, моден напред. Леќи помагаат да се филтрира потенцијално штетно сино светло*. Леќи отпорни на гребење. Леќи отпорни на влијание. 100% заштита на леќи UVA-UVB. НАПРАВЕНО ВО КИНА. *Леќи со униформа филтер за нијанса приближно 70% -96% од потенцијално штетно сино светло, и леќи со филтер за градиент на нијанса приближно 0% -96% од потенцијално штетно сино светло (во зависност од делот на тестираните леќи). Процентот претставува просечна количина на потенцијално штетно сино светло филтрирана на 5 зголемувања на нанометар во опсегот на нанометар 415-455 на видливиот светлосен спектар.

Карактеристики

Производи во категоријата