• Ново
Медисон Канделарио Апстрактни Полка Точки Тркач Килим, Сива Портокалова, 2 '2 14'

Медисон Канделарио Апстрактни Полка Точки Тркач Килим, Сива Портокалова, 2 '2 14'

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција на Килими медисонвисок Стилизирани Преодни теписи елеганцијата на наследството од минатото станува шик, метро-мод декор во Колекцијата Медисон килим. Традиционалните мотиви и потсетувачките слики се обоени во живописни нијанси и обвиткани во потресена, античка патина за класичен изглед кој сега е заедно. Килимите на медисон се наѕираат во машина користејќи меки синтетички предива за лесна нега за долготрајна брилијантност. Килимите Медисон се совршено централно парче во вашиот дом за дизајнерска шик надградба. Боја : Сива/Портокалова. Големина : 2'2" х 14 " Тркач. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,25 инчи. Полипропилен. Подлогата содржи јута и латекс, подлога за тепих (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата