• Ново
Њу Орлеанс Дариус Цврст Полиестерски Тркач Килим, Платина Слонова Коска, 2 ' 3 8'

Њу Орлеанс Дариус Цврст Полиестерски Тркач Килим, Платина Слонова Коска, 2 ' 3 8'

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

SAFAVIEH Њу Орлеанс Shag SG531-7612 Платина / Слонова Коска килим екстра-висок куп додава на впечатлив текстурален ефект На Њу Орлеанс Шаг килими ОД SAFAVIEH. Овие кадифни, луксузни килими се рачно набиени од подобрен полиестер за исклучителна мекост под нозете и обоени во неутрални и модни тонови за да ги надополнат секојдневните ентериери. Килимот има приближна дебелина од 1,6 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Боја : Платина/Слонова Коска. Големина : 2' 3" х 8 ' Тркач. Рака Тафтувана Во Кина. Висина На Купот : 1. 5 во. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Полиестер. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата