• Ново
Куче Хелиос ® Пороен Штит Водоотпорен Мулти-Прилагодлив Мантил За Ветробранско Куче За Миленичиња

Куче Хелиос ® Пороен Штит Водоотпорен Мулти-Прилагодлив Мантил За Ветробранско Куче За Миленичиња

Buyers rating:
DEN 319.20

Износ

Кучето Хелиос "Пороен Штит" Водоотпорен Мулти-Прилагодлив Мантил За Ветробранско Куче За Миленичиња Е 100% Водоотпорен и Ултра Лесен. Оваа Јакна е наменета да ги издржи најтешките услови поврзани со Водата и Ветерот. Надворешната Обвивка е Нано-Зашиена и специјално дизајнирана имајќи ја предвид целосната Дишење. Надворешната обвивка е исто така специјално рефлектирачка зашиена со додадена рефлектирачка лента околу хаубата и страните за дополнителна ноќна видливост или итна заштита. Овој Мантил за Дожд се одликува Со Прилагодливи и Прилагодливи жици за стопирање на Вилицата со Хаубата и преку половината за совршено прилагодливо прилагодено вклопување додека спречува навлегување на вода. Дополнително, овој Мантил за Дожд има специјално дизајнирана еластична лента низ целото тело и фронтални ракави за порамномерно и прилагодливо вклопување што одговара на телото додека нуди проширување за дополнителен раст додека спречува влегување на вода. Се одликува со водоотпорен патент под стомакот за дополнителна заштита од вода и удобен пристап за вклучување и исклучување. Горниот дел има Двојно Водоотпорни Патенти За Процеп на Поводник кои спречуваат влегување на вода при поврзување на поводник со јака или ремен. Излезете на Отворено Со Кучето хелиос! Достапно во Повеќе Бои и Големини. СПЕЦИФИКАЦИИ ЗА ГОЛЕМИНА : Во (Инчи) "Назад" Должина е Од Вратот До Опашката : * Видете ја табелата со слики ЗА приближување НА големината ЕКСТРА МАЛ : Назад : 8.3" Градите : 17.7" Вратот : 12.2" МАЛ : Назад : 11.8" Градите : 21.7" Вратот : 13.8" СРЕДНО : Назад : 15" Градите : 24.4" Вратот : 15.7" ГОЛЕМ : Назад : 18.9" ГРАДИТЕ : 29.9" Вратот : 16.9" Екстра голем : Назад : 22.8" градите : 34.6" Вратот : 18.9" Се Одликува Со Лесна И 100% водоотпорна Егзо-Школка. Карактеристики 360 Степени На Рефлектирачка Постава низ целата надворешност за дополнителна безбедност и ноќна видливост. Прилагодлив по Аспираторот и Половината За совршено вклопување, истовремено спречувајќи истекување на вода да влезе во пределот на лицето и Половината. Патентите се Воздушни И Водоотпорни, Двете нозе имаат специјални ребра што одговараат на сите обеми или ширини на нозете за понатамошна заштита за време на тие дождливи бури. Се одликува Со Водоотпорен Држач за Пресек зад Вратот со Двоен Патент за да се спречи влезот на водата. Достапно во Повеќе Големини и Бои.

Карактеристики

Производи во категоријата

Комплет Капа За Елек За Мечки, Комплет За Капа За Кучиња Пролет Лето, Макарон Кариран Елек За Миленичиња И Бејзбол Капа, Симпатичен
  • Ново
Оценка на клиентот:

Комплет Капа За Елек За Мечки, Комплет За Капа За Кучиња Пролет Лето, Макарон Кариран Елек За Миленичиња И Бејзбол Капа, Симпатичен

Известување : шапката е бесплатен предмет Ако големината не е соодветна, таа не може да се врати или разм

DEN 1.33