• Ново
илај Мелено Кафе Мока Класико Средно Печење, 8. Оз

илај Мелено Кафе Мока Класико Средно Печење, 8. Оз

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Вкусете ја карактеристичната мешавина На Класично мока кафе, давајќи беспрекорно конзистентен, никогаш горчлив вкус, надополнет со ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин за долготрајна сладост. Нашата уникатна мешавина е составена од најдобрите 100% зрна кафе coffeeбика од девет од најдобрите потекло во светот. Ова исклучително италијанско кафе е специјално направено за лесна подготовка на шпоретот—долгогодишен утрински rуал во многу италијански домаќинства. Користејќи ексклузивен процес, или кафето е спакувано во конзерва без воздух, под притисок што ги подобрува и запечатува скапоцените ароми и масла, така што уживате во најсвежиот вкус, шолја по чаша. Пред повеќе од 25 години, илај беше пионер во моделот на директна трговија со негување personal, долготрајни односи со лозарите со цел да го произведе најдоброто од најдобрите зрна кафе. или обезбедува практична настава за вештини, техники и иновации во одржливоста на лозарите ширум светот, без трошоци за нив. Нашиот Моко Класико Средно Печете вкус со полно тело со ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин за сладок вкус. Внимателно избрани и прецизно печени, зрната кафе или се повикуваат на сензуална убавина и поезија. Уникатното пакување кафе под притисок го зачувува вкусот и свежината на мешавината на или додека ја подобрува аромата на кафето и обезбедува оптимална свежина. Извори од првите 1% од гравот Arбика одгледуван ширум светот. Секоја конзерва под притисок содржи 8,8 мл. од мелено кафе. Б Корп Сертификација за посветеност на заштита на животната средина и глобалните заедници.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо

Од планините Ларес, каде што дарежливата земја ни ги дава своите најдобри плодови, пристигнува Кафе Леа�

DEN 0.33
Напон кафе здраво, сосед
  • Ново
Оценка на клиентот:

Напон кафе здраво, сосед

„Здраво, сосед“ е како згрутчување за стомакот Ова е нашето кафе со премиум Хаус Има тело и сладост да и

DEN 1.33