• Ново
Еспресо Ројал Солидарио перуански средно печено кафе, оз

Еспресо Ројал Солидарио перуански средно печено кафе, оз

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Кафињата на еспресо Ројал вклучуваат карактеристични мешавини, единечно потекло, органска, фер трговија и земјоделци директно - секој прилагодено за специфични вкусови и профили на вкус. Овие специјализирани кафиња се печени за да ги комплиментираат карактеристиките на различните грав, со што се создава уникатна и ароматична чаша. Espresso Royale Solidario Peruvian Meduape Cafe Cafe Cafe се печени за луѓе кои ја сакаат богатата чоколадна боја и интензивниот мирис на свежо мелен грав. Печење за занаетчиски занаетчиски серии обезбедува кафе со лик што сигурно ќе го задоволи, чаша после чаша. Еспресо Ројал Солидарио Перуански средно печено кафе зрна : Премиум квалитет. Основана 1987 година. Ги поддржува локалните заедници за растење, додека го минимизира влијанието на животната средина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Редовното мелено кафе на Оз Мерилу
  • Ново
Оценка на клиентот:

Редовното мелено кафе на Оз Мерилу

6 / 11 мл Редовното кафе на Мерилу е специјална конбинирање на кафињата од Јужна и Централна Америка...

DEN 80.80
Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо

Од планините Ларес, каде што дарежливата земја ни ги дава своите најдобри плодови, пристигнува Кафе Леа�

DEN 0.33