• Ново
Тела накит мулти кристален накит коска поставена во челик 316L, сет

Тела накит мулти кристален накит коска поставена во челик 316L, сет

Buyers rating:
DEN 287.20

Износ

Овој сет за накит за тело е чуден, уникатен и блескав начин да ја истакнете вашата уметност на телото и да ги покажете пирсинзите на носот. Комплетот содржи дванаесет живописни директно скара со мала топка на едниот крај. Овие типови на мрена се користат во пирсингот на носот и се нарекуваат коски на носот. Овие коски од 20 мерачи на носот се направени од не'рѓосувачки челик од 316 L одделение што помага да се намали иритација на местото на пирсинг. Овој сет ви дава огромен број стилови, бои и украси за да изберете, давајќи ви различни опции за различни стилови и расположенија : магичен виолетова, црвена, сина, бела и црвена кристали; Сјајна челична starвезда, срце и топка; и блескави бели скапоцени камења. Овие коски на носот треба да се користат само во пирсинзи што веќе се лекуваат, бидејќи иритацијата на вметнување на луковичен крај на обемот може да предизвика иритација на местото на пирсинг. За најдобри резултати по пирсингот на телото, не заборавајте да го одржувате местото на пирсинг чисто и суво. Не менувајте го накитот во пирсингот сè додека раната не се лекува целосно. Откако пирсингот целосно ќе се лекува, не заборавајте да го одржувате накитот чист со тоа што редовно го бришете со мека крпа за накит. 12 пакувања со накит со накит со нос. Разновидни бои и дизајни. 20 мерач. 316 L хируршки челик.

Карактеристики

Производи во категоријата

Бои Нерѓосувачки Челик Овална Со Дева Марија Приврзоци Голема Дупка Шарм Чудесен Медал Шарм Со Акрилик Имитација Бисер Монистра
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бои Нерѓосувачки Челик Овална Со Дева Марија Приврзоци Голема Дупка Шарм Чудесен Медал Шарм Со Акрилик Имитација Бисер Монистра

Уникатен Дизајн : Класичен овален со шарм од бисерни монистра од дева марија, одличен за изградба на пер�

DEN 525.76
Црвени Клипови За Коса, Германиумски Обетки Женски Неправилни Обетки Од Висока класа, Геометриски Обетки Во Форма На Игла,Сребро
  • Ново
Оценка на клиентот:

Црвени Клипови За Коса, Германиумски Обетки Женски Неправилни Обетки Од Висока класа, Геометриски Обетки Во Форма На Игла,Сребро

Добредојдовте Во Продавницата На Рдеуод Германиумски обетки Женски неправилни обетки од висока класа,

DEN 271.84
Моден Прстен ПИЛА Прекрасен Црн Прстен Од Легура На Бакар Инкрустиран Со Квадратни Циркони Во Различни Бои Одлични Подароци
  • Ново
Оценка на клиентот:

Моден Прстен ПИЛА Прекрасен Црн Прстен Од Легура На Бакар Инкрустиран Со Квадратни Циркони Во Различни Бои Одлични Подароци

Дами Модерен Црн Прстен Од Легура На Бакар Со Циркон Инкрустиран Во Осум Боикарактеристика : големина Н�

DEN 239.84
вендунид орнаменти Температурен Прстен Од Титаниум Челик Температура На Телото Паметна Температура Промена На Бојата Титаниум
  • Ново
Оценка на клиентот:

вендунид орнаменти Температурен Прстен Од Титаниум Челик Температура На Телото Паметна Температура Промена На Бојата Титаниум

Температурен Прстен Од Титаниум Челик Температура На Телото Паметна Температура Промена На Бојата Прс�

DEN 239.84
Пар Шупливи Љубов Срце Висат Обетки Жени Девојки Мода Бонбони Боја Акрилни Обетки Лесен Двојно Срце Капка Обетки Денот На Вљубените
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пар Шупливи Љубов Срце Висат Обетки Жени Девојки Мода Бонбони Боја Акрилни Обетки Лесен Двојно Срце Капка Обетки Денот На Вљубените

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Страна На Врвот Миленичиња Од Џојбај пазар.Ост�

DEN 2.67
18к Бело Злато Делфин Приврзок
  • Ново
Оценка на клиентот:

18к Бело Злато Делфин Приврзок

Произведени исклучиво За Накитопсесија Ова е прекрасен приврзок за делфин од бело злато ОД 18к Овој прив

DEN 1.33
Готски Стил Три-парче Прстени Во Собата За Жени Мода Елегантен Тиркизна Циркон Свадба Свадба Партија Секси Прстен Накит Подарок
  • Ново
Оценка на клиентот:

Готски Стил Три-парче Прстени Во Собата За Жени Мода Елегантен Тиркизна Циркон Свадба Свадба Партија Секси Прстен Накит Подарок

Материјал : Легура : onesize Color : Злато, Silver Notice : Креативен тиркизен дијамантски триделен женски прстен во н�

DEN 255.84