• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Домашна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Заштитен знак Ликовна Уметност Домашна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Пејзаж : Викендица/Тип На Селски Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има текстурално сликарство на штали во ридска ливада.Ликовната уметница И муралистка Јулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежниот пејзаж на северниот брег Бостон и малото рурално село Во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни пејзажни слики. Таа го опишува своето студио Во Масачусетс како "одгледувачница за кучиња, барака за саксии, соба за кал и светилиште."Работејќи во масла, акрилик, венецијански малтер и глазура, уметничкото дело На Јулија има прозрачен сјај на слики од уметници кои влијаат врз неа : Максфилд Парохија, Винслоу Хомер и Сликарите На Училиштето На Реката Брендивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галериите на источниот брег. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. текстурирана слика на штали во ридска ливада.

Карактеристики

Производи во категоријата

Урбана Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Случај За Сува Торба Дизајнирана За Нокиа 7. Совршено Одговара За
  • Ново
Оценка на клиентот:

Урбана Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Случај За Сува Торба Дизајнирана За Нокиа 7. Совршено Одговара За

Урбанкс Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Случај За Сува Торба Дизајнирана За Nokia 7.1

DEN 217.44
Бела Вита Сатара Слајд сандали
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бела Вита Сатара Слајд сандали

Сатарата од Бела Вита е сериозно толку забавно! Горените се достапни или во класични летни ткаенини или

DEN 2.00
Ладно Време Куче Топол Елек Јакна Палто, Миленичиња Зимска Облека Гитови За Мали Средни Големи Кучиња, Водоотпорен Топло Миленичиња
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ладно Време Куче Топол Елек Јакна Палто, Миленичиња Зимска Облека Гитови За Мали Средни Големи Кучиња, Водоотпорен Топло Миленичиња

Материјал : Тип На Ставка : Елек За Миленичиња Сезона : umn, Зима Големина : XS / S / M / L / XL / XXL / 3 XL / 4 XL / 5 XL...

DEN 447.84
Витална Нега Мега Држете Екстремно Задебелување На Шила И Пумпа За Зајакнување На Сјајот Гел За Стилизирање На Косата Со Екстракт
  • Ново
Оценка на клиентот:

Витална Нега Мега Држете Екстремно Задебелување На Шила И Пумпа За Зајакнување На Сјајот Гел За Стилизирање На Косата Со Екстракт

Витална Нега Мега Мега Екстремниот Гел за Шила е супериорен гел за стилизирање во текот на целиот ден, к�

DEN 111.68