• Ново
Даудл Сложувалка - Мауи-Парче

Даудл Сложувалка - Мауи-Парче

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Мауи многумина го сметаат за најдобар остров на Хаваи поради мешавината на забавни одморалишта и градови, но сепак останува убав и спокоен изобилува со природни чуда. Во оваа слика Erк Довл прикажа еден од познатите градови На островот, Лахаина. Некогаш главен град На Хавајските Острови, Лахаина исто така беше центар на глобалната индустрија за китови со многу едрени бродови закотвени на нејзиниот брег. Предната Улица на лахаина е популарна туристичка дестинација која изобилува со продавници, ресторани и набљудувачи на китови. Без разлика дали возите Велосипед по Кратерот Халеакала, возите пат до Хана или одите на нуркање и се опуштате околу плажата уживајќи во сонцето на хаваи, Мауи е дефинитивно загатка за уживање! Прекрасни оригинални уметнички дела Од Erк Довл. Завршена големина на загатката : 16х20 Инчи. Изработени со висококвалитетни материјали за да обезбедат долгогодишно уживање. Полица за книги квалитет контејнер. Прави одличен подарок и колекционерски.

Карактеристики

Производи во категоријата

Холивудска Архива На Фотографии Златно Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Со Наслов-Ракел Велч
  • Ново
Оценка на клиентот:

Холивудска Архива На Фотографии Златно Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Со Наслов-Ракел Велч

Холивудска Фото Архива 18х14 Златно Украсено Дрво Врамено со Уметнички Принт Со Двојно Матирање Со Насло�

DEN 1519.84