• Ново
Автоматски Менувач Flexplate Одговара изберете: 1977 - FORD F150, 1977 - FORD F250

Автоматски Менувач Flexplate Одговара изберете: 1977 - FORD F150, 1977 - FORD F250

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Возилата со автоматски менувачи имаат флексибилна плоча. Флексните плочи ги поврзуваат моторот и менувачот. Повеќето флексибилни плочи се направени од дебело парче лим со дупки за завртки за конверторот на вртежниот момент и забите за стартерот. Работата на флексната плоча е да овозможи проширување на конверторот на вртежниот момент како што се зголемуваат ВРТЕЖИТЕ во МИНУТА. Постојаното проширување и контракција на флексната плоча со текот на времето може да резултира со пукнатини и/или стрижење на флексната плоча. Оштетената флексибилна плоча може да создаде сериозна (скапа) штета. Скршени флексибилни плочи не можат да се поправат, тие мора да бидат заменети. АТП flex плочите се изработени од високо квалитетен челик и содржи точни гром дупка проред и прстен опрема забите исто како и оригиналниот дел за да обезбедат долг живот и издржливост Автоматски Менувач Flexplate се Вклопува Одберете : 1977-1982 FORD F150 8 Cyl 5.8 L 1978-1979 FORD F250 8 Cyl 6.6 L 1978-1982 FORD BRONCO 8 Cyl 5.8 L 1977,1980-1982 FORD F250 8 Cyl 5.8 L 1977-1982 FORD F350 8 Cyl 6.6 L 1977-1979 ЛИНКОЛН МАРК V 8 Cyl 6.6 L 1977-1979 ЛИНКОЛН КОНТИНЕНТАЛНА 8 Cyl 6.6 L 1977-1979 FORD THUNDERBIRD 8 Cyl 5.8 L 1971-1977 FORD LTD 8 Cyl 6.6 L 1977-1982 FORD ECONOLINE 8 Cyl 5.8 L 1978-1979 FORD LTD 8 Cyl 5.8 L 1977-1979 FORD F100 8 Cyl 5.8 L 1975-1979 FORD RANCHERO 8 Cyl 5.8 L 1975-1979 МЕРКУР COUGAR 8 Cyl 5.8 L 1975-1976 FORD ЕЛИТА 8 Cyl 5.8 L 1971-1978 МЕРКУР MARQUIS 8 Cyl 6.6 L 1975-1976 FORD ТОРИНО 8 Cyl 5.8 L 1975-1976 FORD GRAN TORINO 8 Cyl 5.8 L 1975,1977 FORD ОБИЧАЈ 8 Cyl 5.8 L 1977-1979 FORD КЛУБ ВАГОН 8 Cyl 5.8 L 1971-1974,1976 FORD ОБИЧАЈ 8 Cyl 6.6 L 1976-1978 МЕРКУР ГРАНД MARQUIS 8 Cyl 6.6 L 1971-1974 FORD GALAXIE 8 Cyl 6.6 L 1972-1974 FORD RANCHERO 8 Cyl 6.6 L 1975-1976 МЕРКУР MONTEGO 8 Cyl 5.8 L и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Карактеристики

Производи во категоријата

амуса Женска Туника Со Кратки Ракави Лабава Копче За Возбудување Со Плус Големина Секојдневен Летен Ден На Независноста Печатени
  • Ново
Оценка на клиентот:

амуса Женска Туника Со Кратки Ракави Лабава Копче За Возбудување Со Плус Големина Секојдневен Летен Ден На Независноста Печатени

Погоден за пролет, лето, aut и winter.Повод : Совршен за секојдневен живот секојдневно носење, семеен собир, о�

DEN 79.84
Џсаирл Машки Шорцеви На Плажа Летни Тенки Панталони На Плажа Со Среден струк Секојдневни Пет Спортски Шорцеви Панталони Одмор
  • Ново
Оценка на клиентот:

Џсаирл Машки Шорцеви На Плажа Летни Тенки Панталони На Плажа Со Среден струк Секојдневни Пет Спортски Шорцеви Панталони Одмор

Ве молиме проверете Ја Табелата Со Големини пред да нарачате.Овој Дизајн ќе ви го украде срцето! Шик и уд

DEN 2.33