• Ново
Нурисон Каприц Модерна Мароканска Слонова Коска Сина 3' 5 ' Област Килим

Нурисон Каприц Модерна Мароканска Слонова Коска Сина 3' 5 ' Област Килим

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Во вистински боемски стил, Колекцијата На Каприци може да се пофали со еклектична мешавина од племенски инспирирани, геометриски и класични цветни мотиви. Намерно потресените гроздобер патини во неутрални палети од моментот го прават Секој Килим За Собирање Каприци разноврсна основа за секој стил на декор. Овие стручно изработени теписи со низок профил се машина изработена од мек полиестер за беспрекорно вклопување во вашата дневна соба, спална соба, трпезарија или домашна канцеларија. Со своите едноставни геометриски обрасци и двојна граница, овој тепих За Собирање Каприциозни делови носи еклектична атмосфера во вашата околина. Неутралната палета на слонова коска, сина и сива боја со потресени акценти додаваат тивко застарена завршница на боемскиот декор. Машина изработена од мек полиестер со низок профил за беспрекорно вклопување под софата, трпезариската маса или во близина на области на кои им треба дозвола за врата. Боемски стил геометриски површина килим. Неутралната палета на слонова коска, сина и сива боја создава еклектична атмосфера во секоја просторија. Машина изработена од полиестерски влакна со низок профил, дебели 0,25 инчи. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Карактеристики

Производи во категоријата