• Ново
Печати: Мери Скот Таунсенд Куќа, Вашингтон, Салон Камин, 1910

Печати: Мери Скот Таунсенд Куќа, Вашингтон, Салон Камин, 1910

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Мери Скот Таунсенд Куќа, Вашингтон, Салон Камин, 1910. Опис : фотографијата покажува камин со декоративен камент и прекумерен портрет кој содржи насликан портрет, веројатно на член на семејството, во куќата Таунсенд, подоцна дом На Матилда и Б.Самнер Велс, сега Клубот Космос, 2121 Авенија Масачусетс., Н. В., Вашингтон, Д. Ц. Творец : Џонстон, Френсис Бенџамин, 1864-1952, фотограф. Предмети : Архитектонски украси & украсиВашингтон (ВАШИНГТОН)1900-1920, КаминиВашингтон (ВАШИНГТОН)1900-1920, MantelsВашингтон (ВАШИНГТОН)1900-1920, OvermantelsВашингтон (ВАШИНГТОН)1900-1920, Портрет слики1900-1920, Townsend, Марија СкотДомови & hauntsВашингтон (ВАШИНГТОН). Места : Вашингтон

Карактеристики

Производи во категоријата

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring

Овој прстен покажува кластер на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар...

DEN 4127.84