• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'Велингтон Нов Зеланд Скајлин Портрет III' Канвас уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност 'Велингтон Нов Зеланд Скајлин Портрет III' Канвас уметност од Мајкл Томпсет

Buyers rating:
DEN 879.84

Износ

Artist : Michael Tompsett Subject : Cityscape Style : Modern & Contemporary Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features a watercolor cityscape of Wellington New Zealand over a beige background Prominent Colors : White, Brown, Grey, Tan, Портокалова, црна уметност и дизајн секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Акварел градски пејзаж на Велингтон Нов Зеланд над беж позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата