• Ново
Miaенски Карат Карат Т.В. Овален и тркалезен дијамант 14kt бело злато двојно склучен сноп

Miaенски Карат Карат Т.В. Овален и тркалезен дијамант 14kt бело злато двојно склучен сноп

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Погледнете бесконечна искра во очите на вашите најблиски со овој сет за двојно ореол со двојно ореол во Миабела Дијамант. Изработено во бујно бело злато, се одликува со овална, собрана дијамант, поставена во центарот со ореол од 46 кружни, дијаманти поставени од путер (G-H, I1-I2), се одмори на својот опсег. Соодветниот свадбен бенд се состои од 16 кружни, дијаманти поставени од Buttercup. Подобрено со висока полска завршница, овој треперен прстен за ангажман и свадбениот бенд прави прекрасен сет на невести. Направете ја да се чувствува како принцеза со овој невестински сет. Овој сет за невестински кластер е совршен за жена која бара едноставност и елеганција. Изработено во 14 KT бело злато. 1 КТ. Т.В. Овален и кружен дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Пеперут и камења поставени од постери. Ширина на опсегот : 3,9мм. Двоен Хало невестински сет. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

Изработен во 10 K Rose Овој сет на невестински серија на империјален дијамант има прстен за ангажман со бри�

DEN 12095.68