• Ново
1- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt бело злато три-камен невестински сет

1- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt бело злато три-камен невестински сет

Buyers rating:
DEN 8959.84

Износ

Прогласете за вашата вечна loveубов со овој три-камен-невестински комплет Миабела направен во бујно бело злато. Прстенот за ангажман има тркалезен (пет милиметар) создаден бел сафир во центарот, прекриен со два тркалезна (четири-милиметар), создадени бели сафир ледени скапоцени камења. Придружниот свадбен бенд има шест кружни (дво-милиметар) создаде бели сафири за совршен натпревар. Комплетот е засилен со високо-полски финиш. Совршено парче накит е посебно и зачудувачки, ве придружува за живот. Со над 30 години искуство во создавање на убав накит, Миабела го има токму она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра! Миабела? Хармонија во накит. Lifeивотот е симфонија, слави го! Миабела 1-1/2 Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt бело злато три-камен невестински сет : направен во 10kt White Gold1-1/2 Ct. T.G.W.CREATED бел сафир Стоунспронг-поставени камења со зачувување на камења за да можете да купите со доверба? Научи повеќе.

Карактеристики

Производи во категоријата

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински
  • Ново
Оценка на клиентот:

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински

Овој оџак на прстенот има зачудувачки сет на невестински два ленти со свадбен бенд од секоја страна од п

DEN 160.00