• Ново
Ариста Карат Т.В. РОНД ДИМАНД СОВЕТНИЧКИ РАБОТНИЧКИ РАБОТНИЦИ ВО 14К БЕЛО злато

Ариста Карат Т.В. РОНД ДИМАНД СОВЕТНИЧКИ РАБОТНИЧКИ РАБОТНИЦИ ВО 14К БЕЛО злато

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Прстенот за ангажман е многу повеќе од убав накит. Тоа претставува чувство на возбуда кога сте се запознале, loveубовта што ја чувствувате за неа и годините и среќата што ќе ги споделите двајцата. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка или на вашата пријателка. Ариста 1/5 Карат Т.В. РОДИНСКИ ДИМАНД СОВЕТНИЧКИ РАБОТНИ РАБОТНИЦИ ВО 14К Бело злато (Ј, I2). Тип на камен : Дијаманти. Тежина на дијамант : 1/5 карат. Квалитет на дијамант : Ј, I2. Облик на дијамант : круг. Поставување на дијаманти : ПРОНГ. Метал : 14К злато. Метална боја : Бела. Достапно во големина 6-8 . Позлатеност : Родиум. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

Изработен во 10 K Rose Овој сет на невестински серија на империјален дијамант има прстен за ангажман со бри�

DEN 12095.68
Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински
  • Ново
Оценка на клиентот:

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински

Овој оџак на прстенот има зачудувачки сет на невестински два ленти со свадбен бенд од секоја страна од п

DEN 160.00