• Ново
КТ принцезата го намали прстенот на каналот со виолетова аметист во стерлинг сребро

КТ принцезата го намали прстенот на каналот со виолетова аметист во стерлинг сребро

Buyers rating:
DEN 687.84

Износ

Покажете го рингот што ќе искра засекогаш, исто како и вашата loveубов едни кон други. Неговиот стил на полу-ереција има пресврт, ред од девет принцези, оригинални скапоцени камења од аметисти, се поставува помеѓу редови на заслепувачки симулирани дијаманти. Стилот со широк опсег совршено ги прикажува овие разнобојни камења додека лежат рамо до рамо во поставката на каналот, додека CZ се држат на место со мали метални измет. Колку одличен начин да го прославите вашето време заедно. Се користат само етички извори, камења без конфликти. Атрактивно боксер за лесно давање подароци. Рачно одбрана од колекцијата со фино обоени камени Ораво, секој камен е избран за сечење, боја и брилијантност. Овој 2 карат вкупен прстен со тежина има девет 3,5 мм принцеза-исечени оригинални камења од аметистични камења стручно фацетирани од мастер секачи . редови на обоени камења нанесуваат луксузен раб до овој широк дизајн на прстенот што прави впечатливо парче изјава. Подеднакво прекрасно носено соло или наредено со друг прстен . Непречен, безгласен дизајн совршен за жени со активен животен стил. Загарантирана 100% автентичност. Високо полско сребро, печат со 925 за да се обезбеди чистота . богати со боја и безвременски камења. Birthstone за месец февруари . Совршен личен третман или подарок, без оглед на приликата - роденден, ден на мајки, ден на вinesубените, годишнина, обновување на завет, притисок за нова мајка, невестински туш, туш за бебиња, деверуши, Божиќ и многу повеќе !.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

Изработен во 10 K Rose Овој сет на невестински серија на империјален дијамант има прстен за ангажман со бри�

DEN 12095.68
Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински
  • Ново
Оценка на клиентот:

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински

Овој оџак на прстенот има зачудувачки сет на невестински два ленти со свадбен бенд од секоја страна од п

DEN 160.00