• Ново
Карат Т.В. Багет- и тркалезен дијамант 10kt бело злато невестински сет

Карат Т.В. Багет- и тркалезен дијамант 10kt бело злато невестински сет

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Воодушевете го нејзиното око за безвременски стил со овој софистициран сет на невестински дијаманти од 10 KT бело злато. Елегантниот прстен за ангажман има кластер од седум кружни дијаманти поставени на мушка, нагласена со ореол од 18 дијаманти поставени со микро-песни. Канал на дијаманти на багета се граничи со акценти на микро-поплодни дијаманти на секоја страна од опсегот за дополнителни детали за дизајнерот. Прекрасната координативна свадбена лента со изматена форма е поплочен во сјајни тркалезни дијаманти, завршувајќи го класичниот сет. 1 Карат Т.В. Багет- и кружен дијамант 10kt Бело злато невестински сет : 1 КТ. T.W.Baguette- и Cound-Cut Diamond Scripted во 10kt бело злато совладува во големини 7-9 не се најавуваат за дијаманти.

Карактеристики

Производи во категоријата

Уникатен прстен во сребро од сребро
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уникатен прстен во сребро од сребро

Овој едноставен, 7мм опсег на цврсто сребро сребро е совршен за него или неа Неговата хипополиш финиш ну�

DEN 2.00