• Ново
Тевазу Блу 6' 7 9 ' Традиционален Тепих Со Правоаголник

Тевазу Блу 6' 7 9 ' Традиционален Тепих Со Правоаголник

Buyers rating:
DEN 2783.84

Износ

Традиционалната Колекција На Теписи Во Тевазу има трио класични, геометриски мотиви усогласени вертикално. Изберете еден килим во оваа колекција - или соберете ги сите-затоа што тие се координираат беспрекорно. Боите во Колекцијата Дефинирај Традиционална Област килим вклучуваат блуз, слонова коска, ' рѓа и тен. Оваа колекција стои неверојатно против густ сообраќај, излевање, деца и домашни миленици, така што можете да ја поставите насекаде - дури и во подрумот или на отворено. Тоа е затоа што е направен од полипропиленски влакна, еден од најтрајните материјали. Килимите во оваа колекција се направени од среден куп и се чувствуваат меки под нозете, што ги прави совршени за простори за живеење и спални соби. Машина произведена Во Турција. Редовно чистете на место со сува, чиста крпа и правосмукалка за да го одржите изгледот на вашиот килим. Се препорачува тепих за да се спречи лизгање и да се додаде дополнителна удобност. 100% Полипропилен. Машина Ткаени Во Турција. Среден Куп. Висина На Купот : 0,3". Само Во Затворен Простор. Модерен и еклектичен, Овој Традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Сина/Изгорена Портокалова. Нијанси на . 7' х 9 ' Правоаголник Површина Килим. Различни бои и големини достапни во колекцијата. Уметнички Ткајачи. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш прво тестирајте мала површина. Вакуумите со канистер без шипки за тепање се оптимален тип на вакуум за употреба на килими, но можете да го користите и рачниот додаток на исправен вакуум. Функционалниот Среден Куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Една година ограничена гаранција производителот. Килим Рампа Препорачува.

Карактеристики

Производи во категоријата