• Ново
Нурисон Гроздобер Традиција Марокански Племенски Сино Црвен Килим

Нурисон Гроздобер Традиција Марокански Племенски Сино Црвен Килим

Buyers rating:
DEN 1823.84

Износ

Колекцијата Гроздобер Традиција Од Нурисон ги носи богатите, егзотични дизајни на гроздобер персиски килими во вашиот дом. Елегантната конструкција со низок куп создава суптилен сјај низ централните медалјони, насекаде цветни дезени и сложени фигури од најистакнатите култури на ткаење килими во светот. Влакната за лесна нега се едноставни за чистење и обезбедуваат одлична издржливост, дури и во најпрометните простории во вашиот дом. Оваа Гроздобер Традиција килим е олицетворение на персискиот килим шарм, со сложена целиот дизајн и раскошен граница на богата крем поле. Свилениот потресен куп носи автентичен воздух во влакна за лесна нега за елегантна изјава совршен за секоја просторија во вашиот дом. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Традиционален персиски килим дизајн. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби, дневни соби или дневни соби. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Карактеристики

Производи во категоријата