• Ново
Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овално Розово Турмалин И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овално Розово Турмалин И Дијамантски Прстен

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Внесете руменило од розова боја во вашата дневна облека со овој розов турмалин и дијамантски прстен. Обликуван од 14 каратно бело злато овој прекрасен прстен се одликува со овална форма од 7х5мм 0,70 цттв розов турмалин скапоцен камен чуван од трио на јасност И1 пенливи кружни дијамантски акценти од секоја страна за волшебен изглед. Со прекрасни детали со жлебови, овој прстен доаѓа во големина на прст 7.Метална Тежина : 2,58 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2мринг Големина : 7гемстоун Детали : Тип : Турмалинпородилен Камен Месец : Октомвриколор : Розова Сече : Фацетиранформа : Овализа : 7мм х 5мм тежина : 0.7 cttwquanty : 1jewelry Setting : Prongdiamond детали : Јасност : I1color : g-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : Тркалезна Големина : 1.3 mmweight : 0.06 cttwquanty : 6jewerthsetting : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел Лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Карактеристики

Производи во категоријата