• Ново
Примарно Злато Карат Бело Злато Цитрин И Наспроти Дијамантски Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Цитрин И Наспроти Дијамантски Прстен

Buyers rating:
DEN 11984.00

Износ

Дизајниран од 14 каратно бело злато, овој романтичен прстен сигурно ќе додаде елегантна благодат на нејзиниот личен стил. Прикажува кружен фацетиран жолт цитрински скапоцен камен од 4 мм во центарот на дизајнот на срцето со пенлив наспроти 2/СИ1 јасен дијамантски акцент за привлечен изглед. Овој прстен е достапен во големина на прст 6 и скапоцен камен тежи 0,25 cttw.Метална Тежина : 1,45 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1,5 Mmring Големина : 6 Gemstone Детали : Тип : Citrinebrithstone Месец : Ноември Боја : Жолто Сечење : Faceted Shape : Тркалезна Големина : 4mm Weight : 0,25 cttwquanty : 1 Поставување Накит : Prongdiamond Детали : Јасност : Vs2/si1color : G-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : тркалезна големина : 1,1 Mmweight : 0,007 Cttwquanty : 1jewerthsone Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Цитрин, Дијамант, Родиум.

Карактеристики

Производи во категоријата