• Ново
Купер Откривач Точно Север 225 55Р 97Х Зимска Гума

Купер Откривач Точно Север 225 55Р 97Х Зимска Гума

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Купер Откривач Вистински Север 225/55Р17 97ХОВЕРВИВЕ зимска гума без навртки, Откритието На Купер Вистинскиот Север е дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња и има асиметрична шема на шарите што ги подобрува перформансите на влечење и ракување на ледени, кашести, снежни и замрзнати патишта. Широките жлебови ја исцедуваат водата од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање, а Откривачот Вистински густи шипки На Норт гризат на патот за да го зголемат држењето на ледените и снежните патишта. Дополнително, Откривачот Вистински Север е изграден со Патентираната Технологија За Снежни Жлебови На Купер која го заробува снегот во шарата за дополнително да ги зголеми можностите за влечење, ракување и сопирање на снежните патишта. Дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Асиметричната шема на шарите ги подобрува перформансите на влечење и ракување. Изграден со специјално гумено соединение кое ја одржува гумата флексибилна за постојано влечење и перформанси. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Подобра отпорност на хидропланирање благодарение на еден широк жлеб, аголни жлебови и отворени раменици што ја исфрлаат водата од шарата. Дополнителни шипки гризат на патот за понатамошно зајакнување на влечењето и држењето. Големина : 225/55Р17. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2020-23 Шевролет Малибу ЛТ 2016 Субару Крострек Хибрид Туринг 2013-14 Шевролет Малибу Еко 2017 Субару Крострек Премиум 2009-10 Субару Форестер Х Туринг 2014-15 Субару ХВ Крострек Хибрид Туринг 2016 Шевролет Малибу Ограничен ЛТ 2006-07 Понтијак Гп 2008 Понтијак Гран При База 2013 Субару Xv Crosstrek Премиум 2013-14 Доџ Одмаздник Се Канада Вредност Пакет 2011-14 Крајслер 200 Lx 2017-19 Мерцедес-Бенц Е300 4matic 2004-05 Понтијак Гп 2015-16 буик Лакрос Кожа 2022-23 Фолксваген Таос Комфортлајн 2009-14 Хјундаи Битие 3.8 2012 Доџ Одмаздник Канада Вредност Пакет 2004-05 Лексус Ls430 База 2015 Акура Tlx База 2001 Lexus Ls430 База 2015-16 Bmw 528i База 2008 субару форестер спорт 2.5 Xt И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило ВО нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Мики Томпсон Деган ЛТ305 65Р 121К ГУМА
  • Ново
Оценка на клиентот:

Мики Томпсон Деган ЛТ305 65Р 121К ГУМА

Деган 38 од Мики Томпсон е шампион докажана гума за терен од кал која нуди солиден изглед, долготраен жив�

DEN 2.33
Гудјер Вранглер СР-Гума 255 65Р С
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гудјер Вранглер СР-Гума 255 65Р С

Гудјер Вранглер СР255 / 65Р16 106 С Големина На Гумата : 255 / 65Р16 Сезона : Цела Сезона Перформанси : Автопат...

DEN 1640.00