• Ново
Crosswind HP Цела Сезона 205 60R 92H Патничка Гума Одговара: 2015-Kia Soul LX, - Nissan Sentra S Plus

Crosswind HP Цела Сезона 205 60R 92H Патничка Гума Одговара: 2015-Kia Soul LX, - Nissan Sentra S Plus

Buyers rating:
DEN 1456.00

Износ

Crosswind HP010 205/60 R16 92 HOVERVIEWCrosswind HP010 гумите се изградени за да им дадат на автомобилите и малите SUV/CUV возила зафат и ракување со високи перформанси што ги заслужуваат. Номинален S, H И V, HP010 е исто така оценет M&S за сите сезонски перформанси на влечење. Овие економични гуми се направени да бидат цврсти одвнатре кон надвор. Цврстото централно ребро на Гумите Со Вкрстен Ветер HP010 им дава подобрено ракување, стабилност и одзивност што ја сакате во гума со високи перформанси. Широките периферни жлебови во гумата го намалуваат хидропланирањето и обезбедуваат дополнителна безбедност и подобар контакт со патот. Оптимизираниот, симетричен дизајн на шарите ја зголемува удобноста на возењето и помага да се минимизира бучавата од патот за подобро возење. Номинална s, H, И V перформанси. Цврсто централно ребро и подобрено ракување и перформанси. Намалено хидропланирање заедно со брзо исфрлање на водата преку периферните жлебови. Големина : 205/60Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2014 Киа Душа + 2018-19 Киа Душа База 2000-02 Тојота Камри XLE 2019-21 Фолксваген Џета Изврши 2018-22 Нисан Клоци S 2020-23 КИА Душа ЕКС+ 2017-18 Mazda 3 G 2016 mazda 3 i Гранд Туринг 2000-04 Тојота Авалон XL 2018-22 Форд Екоспорт Се 2018-23 Хјундаи Кона Суштински 2014-15 Мазда 3 јас св 2021-23 Киа Селтос Екс 2006-10 Киа Оптима Екс 2018-19 киа ниро приклучок-ин хибрид Лх 2015 Мицубиши Лансер Се Ограничено Издание Спортбек 2016-17 Мицубиши Лансер Се Ограничено Издание 2017 Киа Ниро Фе 2022 Фолксваген џета комфортлајн 2002-05 Хјундаи Соната Лх 2020-22 Киа Ниро Приклучок-Во Хибридни LXS 2005 доџ Стратус Sxt 2002-05 Хјундаи Xg350 L И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило во Нашиот Додаток За Вклопување за ДА ПРОВЕРИТЕ.

Карактеристики

Производи во категоријата

Нанканг Н - 255 75Р П Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нанканг Н - 255 75Р П Гума

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1.33
Гудјер Вранглер СР-Гума 255 65Р С
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гудјер Вранглер СР-Гума 255 65Р С

Гудјер Вранглер СР255 / 65Р16 106 С Големина На Гумата : 255 / 65Р16 Сезона : Цела Сезона Перформанси : Автопат...

DEN 1640.00
Crosswind HP 195 50R V Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Crosswind HP 195 50R V Гума

CROSSWIND HP010 е гума За сите Сезони за седани, купеа и компактни возила Се одликува со гаранција за ограничен�

DEN 1.00
Нокиан Ротиива НА 215 70Р Т Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нокиан Ротиива НА 215 70Р Т Гума

Цела сезона, гума за сите терени, Ротивата На Нокиан им нуди на возачите одлична стабилност и одговор на

DEN 1586.24