• Ново
Arrow Arrof Struship Poplin Fashion Dress Bask и вратоврска, сет, големини 4-18

Arrow Arrof Struship Poplin Fashion Dress Bask и вратоврска, сет, големини 4-18

Buyers rating:
DEN 383.84

Износ

Паметна и стилска со совршена количина на истегнување, Arrow Boys Aroflex се протега кошула за фустани и сет за вратоврска обезбедува класичен облечен изглед направен за секоја посебна пригода. Наменета за удобност, кошулата на флексибилна ткаенина ќе се протега за дополнителна флексибилност, со координативна вратоврска за клип-он за да го воздигне неговиот стил. Пар со панталони за фустани со арофлекс и јакни од костум за да го завршите изгледот. Arrow Boys Aroflex се протега кошула и вратоврска, 2-парчиња сет со долги ракави ткаени фустани кошула : 71% памук, 25% полиестер, 4% Spandex Stretch Popplin. Централна кутија за грб. Џеб на градите. Прилагодливи манжетни. Дополнителни копчиња зашиени внатре. Координирање на вратоврска за клип : 100% полиестер quакард. Достапно во големини : XS (4/5) - XXL (18). Машинско миење ладно, суво суво на ниско ниво.

Карактеристики

Производи во категоријата