• Ново
Интеркулер Одговара изберете: 2007-БМВ 335

Интеркулер Одговара изберете: 2007-БМВ 335

Buyers rating:
DEN 10543.84

Износ

Интеркулер; Високи Перформанси; 398 Врвни Коњски Сили при 5700 ВРТЕЖИ во МИНУТА; 429 фунти.- фт. Врв на вртежен Момент при 4300 ВРТЕЖИ во МИНУТА;Обезбедува 93 Проценти Зголемување На Вкупниот Волумен Поголеми придобивки од моќноста се постигнуваат со поголем интеркулер со високи перформанси. Интеркулерот Динан обезбедува 93% зголемување на вкупниот волумен, што значително го намалува падот на притисокот за 0,7 ПСИ, како и обезбедува поефикасна размена на топлина. Времето на ладење е исто така намалено, овозможувајќи им на автомобилите да произведуваат целосна моќност под различни услови за возење, како што е сообраќајот за запирање и одење. Системот е дизајниран како директна замена за берзанската единица, барајќи само мали модификации за чиста, фабричка инсталација. Интеркулерот има и поголеми цевки за конектор и прилагодено обвивка за максимална ефикасност. Користен заедно со софтверот за мотор со перформанси во фаза 2, интеркулерот произведува дополнителни 5 коњски сили, како и поконзистентни перформанси под различни услови на возење. Подобрената термичка ефикасност, исто така, ќе Го подобри релиабито на турбополначот Обезбедува 93 Проценти Зголемување На Вкупниот Волумен; Не Одговара На Возилата Опремени со/Активна Контрола На Патувањето; Поголем Притисок За Да Се Искористи Ефикасноста На Интеркулерот; Може Да Се Користи Заедно со Софтверот За Ладилник За Масло и Фаза 2; Го Намалува Падот На Притисокот за 0,7 ПСИ; Обезбедува Поефикасна Размена На Топлина; Го Намалува Времето На Ладење/Овозможувајќи Им На Автомобилите Да Произведуваат Целосна Моќност; Бара Само Мали Модификации За инсталација; системот е дизајниран како директна замена за единицата за залихи; поголеми цевки За конектори И Обвивка За Максимална Ефикасност; Произведува Дополнителни 5 коњски Сили И Поконзистентни Перформанси; Топлинската Ефикасност Ќе Ја Подобри Сигурноста На Турбополначот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Холивудска Архива На Фотографии Златно Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Со Наслов-Ракел Велч
  • Ново
Оценка на клиентот:

Холивудска Архива На Фотографии Златно Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Со Наслов-Ракел Велч

Холивудска Фото Архива 18х14 Златно Украсено Дрво Врамено со Уметнички Принт Со Двојно Матирање Со Насло�

DEN 1519.84
Ладно Време Куче Топол Елек Јакна Палто, Миленичиња Зимска Облека Гитови За Мали Средни Големи Кучиња, Водоотпорен Топло Миленичиња
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ладно Време Куче Топол Елек Јакна Палто, Миленичиња Зимска Облека Гитови За Мали Средни Големи Кучиња, Водоотпорен Топло Миленичиња

Материјал : Тип На Ставка : Елек За Миленичиња Сезона : umn, Зима Големина : XS / S / M / L / XL / XXL / 3 XL / 4 XL / 5 XL Боја

DEN 447.84
Урбана Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Случај За Сува Торба Дизајнирана За Нокиа 7. Совршено Одговара За
  • Ново
Оценка на клиентот:

Урбана Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Случај За Сува Торба Дизајнирана За Нокиа 7. Совршено Одговара За

Урбанкс Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Случај За Сува Торба Дизајнирана За Nokia 7.1

DEN 217.44