• Ново
Благородна куќа Маренго софа, ткаенина од јаглен и орев

Благородна куќа Маренго софа, ткаенина од јаглен и орев

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Модејте го вашиот внатрешен простор со безвременски дизајн кој ќе го задржи вашиот декор свеж и стилски. Нашиот современ стил тросед е идеален додаток на која било дневна соба со својот класичен дизајн и традиционалните елементи, како што се неговиот дизајн на перници и пријатни перници за акцент. Одликувајќи се со малку разгорен дизајн и мазен тапацир, овој тросед стои како рационализирано парче од изјавата што може да го промени целиот проток на вашата дневна соба. Завршено со прекрасно заострени нозе, нашата тросед обезбедува елегантен допир на секоја просторија. Со елегантен и функционален дизајн, овој тросед ќе и ’даде на вашата соба моментална надградба во стил и удобност.upholstered : Нашиот тросед е великодушно тапациран, давајќи му на секоја просторија рафиниран изглед. Ова обезбедува мазна, бесмислена текстура за ова парче, како и кадифен седење за удобност. Вклучени перници Вклучени : Овие две перници на акцент помагаат да се врзува оваа современа тросед заедно, балансирајќи го својот рафиниран тапацир и го заокружува софата воопшто. Тие совршено го надополнуваат кадифен дизајн на перници на овој тросед. Неговото убаво жито добро ги зазема дамките, давајќи му на ова парче прекрасна завршница. Вклучува : Еден (1) софа. Материјал : ткаенина. Состав на ткаенина : 100% полиестер. Материјал за нозе : дрво од бреза. Повеќе опции во боја. Завршување на нозете : орев. Потребно е собрание. Димензии : 29,50 инчи длабок x 76,50 инчи широк x 34,50 инчи висок. Димензии на седиштето : Висина од 19,50 инчи длабоко x 68,50 инчи широк x 20,00 инчи. Висина на раката : висока 27,00 инчи. Капацитет на тежина : 700 фунти.

Карактеристики

Производи во категоријата

Шик Домашен Моне Кадифе Модерно Современо Копче Тафтувано Со Сребрена Облога За Нокти Силвертон Метал И-Нога Лево Свртена Кон
  • Ново
Оценка на клиентот:

Шик Домашен Моне Кадифе Модерно Современо Копче Тафтувано Со Сребрена Облога За Нокти Силвертон Метал И-Нога Лево Свртена Кон

Модерно преземање на традиционалниот Честерфилд, пресекот За кочии Моне е дел од прекрасен дизајн што д

DEN 2371.20
Спокоен Тапациран Агол Беж
  • Ново
Оценка на клиентот:

Спокоен Тапациран Агол Беж

Пространиот пресечен агол создава удобно седење без грб Или користете го за да ги одморите нозете, или с

DEN 0.67
Софа хајберо Со Перници Во Црно
  • Ново
Оценка на клиентот:

Софа хајберо Со Перници Во Црно

Барајќи да создадете гламурозна дневна соба, не гледајте понатаму Колекцијата Хајберо е идеална за тоа.

DEN 3.33