• Ново
Кабриолет футон тросед, модерен софа со Velvet Futon за дневна соба, канцеларија и гостинска соба

Кабриолет футон тросед, модерен софа со Velvet Futon за дневна соба, канцеларија и гостинска соба

Buyers rating:
DEN 5584.00

Износ

68,5 ”Futon софа кревет, може да се претвори во целосно функционален Futon Sleeper за неколку секунди, тоа е одлична опција за неочекувани гости преку ноќ, или само корисно место за дремка. Исто така совршен за мали простори. Потпирачот за грб има 3 прилагодливи позиции (110 °, 145 °, 180 °); Домашниот кауч (110 °) може да се претвори во брз гостински кревет (180 °) или удобен лежиште (145 °) за посетителите со повлекување на потпирачот за грб, совршен за вашиот дом, канцеларија и соба за гости. Постојат 2 опции за покритие, тапациран со PU/ Velvet, ве молиме изберете што сакате. Основана на цврста и произведена рамка од дрво. Метални нозе. Различни бои за избор. Тежина на пакет : 66,14 фунти. Големина на картон : 62,6 ”x 36,61” x 6,69 ”. Материјал за тапацир : кадифено седиште. Пополнете материјал : пена. Материјал за полнење на грбот : пена. Материјал за рамки : цврсто дрво + произведено дрво. Видови дрвени : еукалиптус. Материјал за нозе : Метал. Боја на нозете : Сребрена. Фрли перници : 2 грб и седиште : Не е отстранлив. Вклучокот : Главно дрво засилено со агол-блок. Метод на стокарија : Основен. Капацитет за тежина на задник : 300 фунти на секое седиште. Грижа на производот : Избришете чиста со сува крпа, не користете силни чистачи на течност. Потребно е склопување : Да ниво на склопување : Делумно склопување Сите алатки Вклучени . Белешки : Сите бои на нашата веб -страница се само за референца, вистинските бои на производот може да се разликуваат малку, заради различни поставки во боја на секој уред на екранот. Повеќето од нашите софи се измерени со рака, затоа димензиите се само за повикување, и може маргинално да се отстапат . 【Европски стил софа кревет】 - поканувачки додаток на дневната соба, овој модерно парче мебел од средниот век е совршено за канцелариски простори , спалната соба, просториите за студентски дом или како акцент стан софа. Овој меки кауч доаѓа со минималистички цврсти дрвени нозе за чувство на европски стил. Можете да легнете во креветот на софата софа за да уживате во филм или да се претворите во спиење за да се одморите или за привремено преку ноќ на вашиот пријател . 【Стилски дизајн】 - дизајниран со заоблен потпирач за грб и удобно седиште, креветот за футон на каучот е со модерно Изглед и модерен стил, совршен за стан, домашна дневна соба, студио, просторија за студии и така натаму . 【Дрво градежништво и нозе】 - футон софа кревет со цврста рамка од дрво и цврсти нозе од дрво, софа за дневна соба со мека тапацир е доволно издржлив за да создаде трајна употреба. Уште повеќе, креветот за софа Футон може да поддржи до 600lb.

Карактеристики

Производи во категоријата

Серта Копенхаген 78 Софа Во Беж
  • Ново
Оценка на клиентот:

Серта Копенхаген 78 Софа Во Беж

Оваа софа Во Серта Копенхаген е повеќе од само одличен тросед Со цврста рамка од тврдо дрво, перници од п

DEN 5241.28
Карпести Троседот Кит
  • Ново
Оценка на клиентот:

Карпести Троседот Кит

Карпестиот Тросед Кит Додава елегантна едноставност во секој простор за живеење со нашиот Карпест моде

DEN 2879.84
Кален Троседот Во Сива Шенил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кален Троседот Во Сива Шенил

Тапациран во кадифено кафеава шенила, комплетот софа за движење Кален не само што е исклучително удобен

DEN 3936.00